تشریفات کیمیا طراح و برگزار کننده جشنهای باشکوه شما

همه چیز راجب خواستگاری همه چیز تموم

خواستگاری یکی از زیباترین و خاطره انگیز ترین مراسم ها در زندگی هر جوان است. در جلسات خواستگاری دختر و پسر و خانواده ها همدیگر را شناخته و در صورت خوب پیش رفتن همه چیز، دختر و پسر ازدواج کرده و زندگی زیبای خود را شروع می کنند. در اینجا درباره آداب خواستگاری و چگونگی داشتن یک خواستگاری خوب صحبت شده است. یکی از موارد مهم در جلسات خواستگاری، رعایت نوع صحبت ها و ارزش طرفین در خواستگاری می باشد. که در مقاله فن بیان خواستگاری موارد لازم گفته شده است. خواستگاری به دو شکل سنتی و مدرن انجام می شود. که هر کدام مزایا و معایب خودش را دارد. در ادامه قرار است درباره انواع خواستگاری و رعایت یکسری موارد برای داشتن جلسات خواستگاری بهتر، صحبت شده است.

خواستگاری سنتی

در خواستگاری سنتی ابتدا اقوام نزدیک داماد همچون مادر ،خواهر یا خانم های اقوام درجه یک یک قرار ملاقات با خانواده عروس برای بررسی اولیه میزان تفاهم و اشتراک ترتیب می دهند؛ در ادامه اگر اشتراکاتی از لحاظ اجتماعی، فرهنگی و اعتقادی، جلسات بعدی خواستگاری بطور رسمی تر ادامه می یابد.

معرف بین دو خانواده

در خواستگاری های سنتی معمولا یک نفر به عنوان واسط معرف بین دو خانواده می باشد؛ و باعث آشنایی و شکل گیری وصلت بین خانواده ها می شود. ویژگی افرادی که اطراف ما هستند و یک خانواده رو به مامعرفی میکنند؛ در رسیدن به یک موقعیت بهتر و مناسب تر تاثیر زیادی دارد.  در این حالت مهم این هست که نفر معرف چقدر مورد تایید ما هست و حرفش و انتخابش برای ما چقدر اعتبار دارد. برای یک ازدواج موفق باید به نکات اشتراک و تفاوت های دو خانواده دقت بسیاری داشته باشیم و اگر معرف شناخت خوبی نسبت به ما و نکات مهم خانواده ما داشته باشد؛ باعث می شود که بیشتر سلیقه خانواده و دختر یا پسر رو بداند و موقعیت های بهتر و نزدیک به خانواده ما را پیشنهاد بدهد.

خواستگاری مدرن

در خواستگاری مدرن، دخترها و پسرها از قبل با هم آشنا بوده و جهت شناخت بیشتر مدت زمان زیادی را با هم گذرانده اند. در این حالت دختر ها و پسرها به شناخت عمیق تری از نکات اخلاقی و رفتارهای طرفین رسیده اند؛ حتی در بعضی موارد به مشاور ازدواج جهت انجام تست های روانشناسی مراجعه می کنند. در ادامه خواسته ها و نیازهای خود را بیان می کنند و وقتی به این اعتماد درباره نزدیکی از لحاظ روحی و هدف هایشان، انتخاب های خود را جهت رسمی شدن این رابطه به خانواده ها معرفی می کنند. در ادامه نیز خانواده ها یک جلسه رسمی جهت آشنایی خانواده ها و گرفتن تصمیم نهایی ترتیب می دهند.

آداب خواستگاری

حالا که انواع خواستگاری ها بیان شد؛ باید یکسری آداب خواستگاری جهت داشتن خواستگاری بهتر و بدون ایراد رعایت شود. تشریفات کیمیا در ادامه نکات مهم و منحصر بفرد جهت رعایت در خواستگاری را بیان کرده است.

قرار ملاقات خواستگاری

معمولا بعد از شناخت یک موقعیت، خانواده پسر با خانواده دختر تماس میگیرند و اگر دختر شرایط و قصد ازدواج داشته باشد یک قرار ملاقات بین دو خانواده ترتیب میدهند در این مرحله باید یه این نکته توجه کنید که در هر طرف ماجرا باید بدون ابهام و با احترام کامل صحبت کنند. مثلا برای رفتن به خواستگاری روی ساعت ملاقات توافق کنید؛ تا هر دو طرف بتوانند برنامه ریزی و تدارک لازم رو انجام بدهند.

افراد حاضر در خواستگاری

معمولا جلسات خواستگاری با افراد مهم و درجه یک هر دو خانواده برگزار میشود . بهتر است که تعداد افراد حاضر در مراسم خواستگاری جهت رعایت نظم مراسم زیاد نباشد. اولین جلسه برای شناخت خانواده ها است؛ پس بهتر است که با نظم بالا و دقیقی شکل بگیرد و مراسم روال عالی رو طی کند. حتما از افرادی عاقل و بالغ و مورد تایید خود برای شناخت بیشتر خانواده ها در جلسات خواستگاری دعوت کنید. برای همین پیشنهاد میدهیم که راجب افراد حاضر با دقت بیشتری سنجیده عمل کنید.

گل و شیرینی خواستگاری

خرید گل و شیرینی توسط خانواده داماد انجام می شود و یکی از رسم های قدیمی جهت احترام به خانواده عروس می باشد. سلیقه برای انتخاب گل و شیرینی متفاوت می باشد و معمولا طبق عرف خریداری می شود. مثلا برای انتخاب گل از گل های رز هلندی ، لیلیوم، ارکیده در قالب سبد های خاص و مدل های به روز استفاده می شود و برای انتخاب شیرینی از شیرینی های قرابیه، تخت عسلی، آجیلی، فرانتینه که خاص هستند استفاده می شود. تشریفات کیمیا می تواند در این زمینه برای عروس و داماد های آینده عزیز بهترین کیفیت شیرینی و به روز ترین مدل های سبد گل را گردآوری کند.

لباس داماد در خواستگاری

انتخاب لباس برای مراسم خواستگاری از مهم ترین کارهاست که باید توجه ویژه ای رو داشته باشید برای انتخاب لباس حتما دقت و وسواس بسیاری داشته باشید؛ چون اولین مرحله از شناخت و قضاوت رو شما در دیدار اول از روی نوع لباس و پوشش شما می باشد. رنگ لباس خود را بگونه ای انتخاب کنید که به رنگ پوستتان بیاد. مدلی انتخاب کنید که با فیزیک بدن شما متناسب باشد. معمولا از کت و شلوار رسمی با رنگ های مشکی ، سرمه ای و طوسی استفاده می شود. حتما ادکلن بزنید؛ زیرا علم ثابت کرده که بوی خوب تاثیر بسیار زیادی در میزان مقبولیت دارد. پس این معجزه شگفت انگیز را حتما رعایت کنید.

لباس عروس در خواستگاری

عروس خانم های عزیز حتما لباسی انتخاب کنید که داخلش احساس معذب بودن نکنید؛ علاوه بر انتخاب آراسته بودن لباس خواستگاری حتما به رسمی بودن آن نیز توجه کنید. معمولا از رنگ های خاص این مراسم ها مثل نباتی، شیری و لیمویی استفاده کنید.

نحوه برخورد در خواستگاری

نحوه برخورد در مراسم خواستگاری از عوامل مهم در این مراسم می باشد. احترام در کلام، تا نحوه پذیرایی و برخورد از اهمیت بالایی برخوردار است. این مراسم به خودی خود از استرس بالایی برخوردار است؛ به خاطر همین ترجیحا طوری برخورد کنید که به آروم تر شدن جو مراسم کمک کنید.

برای داشتن جلسه خواستگاری بهتر، تشریفات کیمیا در کنار شماست.

خلاصه

قبل از شکل گیری این مراسم مهم، باید شناخت درستی از خودتون داشته باشید و بدانید که از زندگی آینده چی میخواهید و مهم تر اینکه چی نمیخواهید. باید برای خودتان و زندگی شخصیتون یه مسیر درست رو پیش بگیرید و مطمئن باشید در این مسیر، بهترین موقعیت ها رو برای آغاز زندگیتون فراهم می کنید. به خودتان ایمان داشته باشید و این نکته در نظر داشته باشید که هیچ کس کامل نیست و برنده ی این زندگی کسیه که برای یه خود بهتر تلاش کنه تا بتونه بهترین فرد اول زندگی طرف مقابلش باشد. در کنار این ها حتما آدابی چون آراستگی و نظم را در جلسات خواستگاری رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا نیاز به کمک دارید؟

سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.